A burkolás megkezdése előtt, fontos (legalábbis számomra), hogy a burkolandó felület, az makulátlan legyen.

A burkolandó felület legyen függőleges, sík, valamint derékszög.

Mind a függőleges falak egymásra, mind pedig az aljzat a függőleges falakra legyen derékszögben.

Amíg ezek a feltételek nem adottak, szóban sem jöhet nálam a burkolás.

Mivel ilyen felületet manapság magukat kőművesnek mondó "szakemberek" egyszerűen képtelenek elkészíteni, jobb híjján megcsinálom magamnak. Végül is én fogok rá burkolni...

Szóval jelenleg ott tartok, hogy előkészítettem a falakat, illetve az aljzatot vízszigeteléshez, valamint a burkoláshoz.

A sötétebb foltok a felületeken jól mutatják a falak és az aljztat egyenetlenségeit, ezért ezeken a helyeken nehezebben szárad a felület az anyagvastagság miatt...

 

 Innen folytatom, amikor is következik majd a fürdőszoba vízszigetelése...

Folyt...

2019.05.20 Hétfő

Vasárnap gondoltam egy merészet, és úgy döntöttem, hogy elmegyek és megcsinálom a fürdőszoba vízszigetelést, hogy ma tudjak rá burkolni.

Először is, bekerültek a negatív sarkokba a hajlaterősítő szalagok, majd következett a vízszigetelés 2 rétegben a falon teljes terjedelmében, illetve 3 rétegben az aljzaton és a zuhanyzó falán körbe.

Sokan sajnos nem vízszigetelik le az egész fürdőszobát, én viszont igen.

Sokan azt mondják minek(?!) az.... Én viszont tudom....( hogy minek...[az]). Aki pedig nem, nos az magára vessen. Járjon utána és megtudja. 

A végeredmény tekintetében a fürdőszoba így nézett ki, miután elkészültem a vízszigeteléssel.

A képek minősége sajnos nem a legjobb, de azt hiszem a lényeg így is kivehető.

Mivel sem szakmailag, sem minőségileg nem találtunk kifogást a vízszigetelésben a megrendelővel, így ma elkezdődhetett a burkolólapok kiosztása, mérés, rajzolás, stb-stb...

Amikor ezek megvoltak nekifogtam a burkolásnak.

Mivel maga a  teljes burkolat 5 fajta burkoló anyag variációjából tevődik össze, amely anyagok vastagsága (is) különböző, ezért három fajta különböző fogas glettvasat kell (ett) használnom, hogy a burkolólapok közötti vastagságbeli különbség kiegyenlítőggyön.

Tobábbá két féle csemperagasztó került felhasználásra.

A világos burkoló lapokhoz fehér színű, a sötét burkoló lapokhoz pedig a szürke csemperagasztó.

Mindkét csemperagasztó MAPEI Keraflex Maxi S1.

Csak az egyik fehér a másik pedig szürke...

Azt azért itt megjegyezném halkan, hogy a fent említett burkolólap ragasztónál kezdődik a burkolólap ragasztó. Sokan azt mondják ez drága, meg minek (?!), van olcsóbb, stb stb...  Ha profi szakmáját szerető és ismerő burkolóval van dolga valakinek, az el fogja értelmesen magyarázni, hogy miért minimum ez, és miért nem más, olcsóbb rosszabb minőségű!

Szóval ennyit haladtam ma. De.10h- körül kezdtem és fél négykor fejeztem be.

Egyelőre ilyen minőségű képekkel tudok szolgálni, viszont ha teljesen elkészülök a fürdőszoba burkolással, ígérem befotóztatom egy profival, mert akkor fog igazán látszódi, a kész burkolat minősége.

 

 

 

Nos, eddig jutottam a mai napon.

Holnap folyt köv...

Készítettem egy bő 2 perces kis videófelvételt is, hogy valóban én csinálom a fürdőszoba burkolását, ha esetleg valaki kételkedne benne, bár ilyesmire nem volt még példa, de igyekszem tenni azért, hogy a jövőben sem legyen...

A minőség itt sem a legjobb, de én csak a burkoláshoz értek a pixelekhez sajnos nem ...

 

 

 

 

 

 

2019.05.21 Kedd.

A mai napon folytatódott a fürdőszoba burkolás, ott ahol tegnap abbahagytam.

Mint már fentebb említettem, egyelőre a képek nem igazán adják vissza a valóságot, mert élőben a képekhez mérten sokkal szebb a burkolat.

A mai napon a zuhanyzó burkolása volt terítéken, valamint felhelyeztem pár burkolólapot a felső sorok zárásaként, ami tegnap elmaradt.

Bár szerintem a képeken sem csúnya, de a zuhanyzó szembe lévő falára mozaikcsempe került, ami van akinek tetszik, és van akinek nem, de ez az egész most nem is erről szól, hogy kinek milyen az ízlése és kinek mi tetszik, vagy mi nem tetszik, hanem a szakmaiság a lényeg  illetve a kivitelezés minősége. 

Tehát a mai napon elkészült burkolat...

Folytatás innen holnap...

 

 

 

 

 

 

2019.05.22 Szerda.

A mai napon a pótlásoké, szabásoké, vágásoké volt a főszerep.

Ez elég, hogy is fogalmazzak.... pepecselős része a burkolásnak, de ez természetes velejárója, úgyhogy ma ez volt terítéken.

Felkerültek a fürdőszoba ablakos falára a szeletelt kövek, amik még elmaradtak hétfőn. A pozitív sarkoknál szigorúan gérbe vágva a kövek. Sok helyen láttam, hogy nem alkalmazzák ilyen esetben a gér vágás módszerét, hanem a pozitív sarkok eltolásos módszerrel vannak megoldva. Ez egyrészt szerintem csúnya, valahol igénytelen és szakmailag sem elfogadható. Tehát amint a példa mutatja, meg lehet ezt csinálni szépen is, csak így kb minimum hatszor ( 6x) annyi időbe telik. A képen azért fénylik a fekete kő, mert lemostam vizes szivaccsal, egyébként ha megszárad teljesen más hatást kelt, kvázi sokkal szebb, hangsúlyosabb. 

Az épített mosdó pult alatti résszel is tudtam ma foglalkozni.

Ez is elég macerás feladat volt, hiszen minden egyes burkolólapot méretre kellett vágni, valamint a kiállásoknál és a lefolyó helyén precízen körkivágóval kivágni a lyukakat, hogy az esztétikailag is jól muatasson.

Manapság minden magára és munkájára valamit is adó burkolónak rendelkeznie kell(enne) ilyen szerszámokkal, hiszen ezzel/ezekkel lehet igazán esztétikus munkát végezni. Sokszor látok olyan burkolást, ahol ezek a vágások flex-el vannak kivágva (extrém esetben négyzet alakúra.....

Pedig lehet ezt így is csinálni...

Végezetül pedig beszabtam az ajtónál is az elmaradt burkoló lapokat.

Itt is gondosan ügyelve arra, hogy az úgy nézzen ki, ahogy annak ki kell néznie.

Én úgy gondolom, hogy ez a minimum. 

Jelenleg így áll a történet...

Holnap folytatás, amikor is terveim szerint elkészül a fürdőszoba aljzat burkolás, valamint a zuhanyzó aljzat burkolása, illetve az egyik falra még kerül egy 60cm széles mozaik díszburkolat...

 

 

 

Csütörtök.

A mai napon a terv szerint elkészült a zuhanyzó aljzat, a teljes fürdőszoba padló burkolás, valamint a dekor mozaik, amivel szívtam rendesen. 

A dekorációs mozaik, ami a falra került, nos nem kis munka volt azt oda bevágni, pláne hogy szinte minden egyes darabot külön külön kellett vizesvágóval leszabni.

De a végeredmény kárpótolt és feleldtete velem az egész napi szentségelést.

 

 

A zuhanyzó alját is ebből kellett raknom, és persze ezt is szabni, vágni, össze legózni...

Elég idegörlő művelet...

És persze végezetül lerakásra került a fürdőszoba padló burkolat teljes terjedelmben, profin, igényesen, ahogy az tőlem megszokott.

Tehát eddig jutottam ma.

Holnap a terveim szerint beszabom az elmaradt alsó sorokat, illetve leburkolom az épített mosdópultot, helyükre kerülnek a fém élvédők és ha minden terveim szerint alakul, szombaton kezdődhet a kész burkolat fugázása...

Holnap folt köv.

 

 

 

Miután felkerültek az élvédők és beszabtam az alsó sorban az elmaradt lapokat is, jöhetett a fugázás, majd a szilikonozás és a végeredmény ilyen lett.

Miután teljesen magszáradt a fuga és a szilikon jön egy alapos takarítás, illetve átnézzük az egész munkát tüzetesen, hogy ha netán valahol akad egy egy pici hiányosság az is pótolva legyen.

Valamint még be kell vágni a csaptelepek helyét a mosdópultba.

Tehát nagyvonalakban így működik nálam egy fürdőszoba burkolása.

Ez a füdrőszoba cirka 40m2

És amint az látható a leírás alapján 8 napot és azon belül is összesen 70 munka órát vett igénybe.

Az ár nem publikus.